Dwa wilki, a Ty ich Panem.

Dzisiaj będzie tu dość śmiesznie , bo krótko jak na mnie. Pobawimy się w nowoczesną wioskę Indian i zostawię Ciebie samego/ą na polu bitwy z Twoimi myślami, odczuciami byś mogła/mógł to przemyśleć.

307

W XXI wieku gdyby były nadawane nam imiona jak w tradycji Indian za szczególe cechy, pewnie brzmiałyby mniej więcej tak: ”Czytający monitor”, ”Gniewny telefon”, ”Wielki jedzący”, ”Odpoczywający z pilotem”, ”Gotujący z konserwantem”, ”Bezglutenowy szał”,”Gadatliwy szum” itd

Czy można być modnym, myślącym nowocześnie człowiekiem, a zarazem korzystającym z wiedzy i mądrości innych wcześniejszych cywilizacji, pokoleń?

310 - Kopia

Myślę, że można i że wręcz trzeba. Wchodzimy w epokę nie tylko rozwoju technologii ,ale i głębszej świadomości. Z jednej strony otacza nas natłok informacji z których ciężko wyłapać jest -co jest prawdą, a co nią nie jest. Jesteśmy jednak większymi poszukiwaczami niż kiedykolwiek. Nie zadowalają nas opowiastki wypowiedziane przez kogoś- sami chcemy doświadczać, szukać i znajdować zadowalające nas odpowiedzi. Jesteśmy indywidualistami. To co dla jednego będzie prawdą, drugiego nie zaspokoi i będzie szukał dalej. Dlatego każdy z nas musi walczyć o siebie. Nie iść ślepo za czymś ,czego wewnętrznie nie czuje i co nie zaspokaja go , tylko by zaspokoić otoczenie. Przy tym zakwita tolerancja, która daje tam podstawy do tej wolności wyboru.

n

Jednak ja uważam ,że życie zatacza krąg. Sama odchodząc od jednej teorii do drugiej w końcu znajdywałam się znów w punkcie wyjścia, bo wszystko jest z sobą tak powiązane. Nie da się określić jednym słowem kim jestem. Mogę przyjąć nazwę ,która pasuje do opisu regułki z którą się identyfikuje, po czym znów zobaczę ,że nie jestem całościowo w tej formułce , bo już wybiegam w całkowicie inną -pozostając równocześnie w poprzedniej.

W dzisiejszym świecie jesteśmy wszystkim i niczym równocześnie. Mamy przywilej nie wchodzenia w schematy , możemy być zmienni, ciekawi,indywidualni, wyjątkowi a zarazem jak łódka na spokojnym morzu dryfować sobie beztrosko.

Jedyne co nas łączy i będzie łączyło jakkolwiek byśmy się nie nazywali, czegokolwiek byśmy nie wyznawali i w cokolwiek byśmy nie wierzyli – będzie łączyła nas miłość. Miłość jest bezgraniczna, wszechobecna i dostępna- wystarczy tylko po nią sięgnąć i być szczęśliwą istotą.

Ja chce być dobrym człowiekiem, chce kochać i cieszyć się każdą chwilą bycia Tutaj.

Wiem… naprawdę wiem, że nie jest to łatwe i idzie czasem oszaleć by to osiągnąć, ale kto z nas nie lubi wyzwań? Kto z nas nie chce sięgać po więcej i nie stawiać sobie poprzeczek wyżej? Codziennie możemy być lepszą wersją wczorajszego siebie. Nie idźmy na łatwiznę i nie poddawajmy się!!!

A czego chcesz Ty? Zostawiam Ciebie z tą przypowieścią poniżej -i zdecyduj TY jakiego wilka w sobie chcesz karmić. Bo jesteś wolnym człowiekiem i masz wybór!

”Pewien stary Indianin Cherokee nauczał swoje wnuki. Powiedział im tak:
– Wewnątrz mnie odbywa się walka. To straszna walka.
Walczą dwa wilki: jeden reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, urazę, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę i poczucie wyższości.
Drugi to radość, zadowolenie, zgoda, pokój, miłość, nadzieja, akceptacja, chęć zrozumienia, hojność, prawda, życzliwość, współczucie i wiara.
Taka sama walka odbywa się wewnątrz was i każdej innej osoby.
Dzieci myślały o tym przez chwilę, po czym jedno z nich zapytało:
– Dziadku, a który wilk wygra?
– Ten, którego nakarmisz – odpowiedział stary Indianin.”

Ps. na zdjęciu może nie wilki, ale myślę całkiem przyjazne do obdarowania miłością Owczarki czyt. Moje Pluszaki 😉 ❤ Następny wpis postaram się zaserwować już nieco inaczej… bo ileż można lecieć takim ”myślicielskim tonem” i zdjęciami klimatem z Miami Beach 😉 Mam czasem polot i jestem mega uduchowiona,ale też to co powyższy wpis mówi- jestem nowoczesną , młoda kobietą i chce mieć otwarty umysł bez ograniczeń w każdym momencie 🙂

Mam nadzieję ,że zostaniesz ze mną i pomożesz mi się rozwijać i fajnie bawić.

PEACE&LOVE-NAMASTE

302

6 myśli na temat “Dwa wilki, a Ty ich Panem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s