URODZINOWE ABC

Ten wpis powstaje w spartańskich warunkach i niedługo pewnie domyślisz się dlaczego 🙂 Bardzo chciałam podzielić się z Tobą pewnymi kwestiami- a myślę ,akurat w tym momencie i tak to ujęte – będzie dopuszczalne w normach ,które zechcesz przeczytać 🙂

A) Marchewka zamiast kwiatka ? -Czemu nie!

1Szczerze przyznam, że kiedyś nie zwracałam na to uwagi.
Dostawanie, czy dawanie kwiatów było dla mnie czymś oczywistym i normalnym w świecie, do czasu…
Kiedy zaczęłam interesować się samym życiem ,naturą i obserwować ,to co nas otacza miałam również styczność i przyjemność poznać ludzi ,którzy są bardzo z połączeni z naturą, nie tylko na poziomie cielesnym ,ale również już na wyższych poziomach energetycznych- jakkolwiek ,to może brzmieć abstrakcyjnie dla niektórych z was.
Mając otwarty umysł na nowe idee i rozwiązania do poznania tego świata , nie ufałam od razu ślepo we wszystko co zostało mi gdzieś przekazywane, dopóki nie poddałam tego mojej głębokiej wewnętrznej analizie i sama nie zrozumiałam tego przez własne doświadczenie.

Dlatego pisząc ,to nie oczekuję ,że podzielisz moje obecne postrzeganie- liczę ,że sam/a zastanowisz się głębiej nad tym i wyciągniesz dla siebie odpowiednie odczucie w tym temacie.

2Kwiaty ”żywe”, rosnące na łące są dla mnie najcudowniejszym widokiem i są symbolem życia. Kwiat który ofiarujemy komuś w doniczce jest dla mnie również akceptowalny. Kwiat ścięty ujmując, to dość brutalnie … jest dla mnie ”trupem” zwłokami życia , a jeśli jest w nim coś jeszcze z życia to usycha na naszych oczach. Nie jest to nic pięknego- ofiarowywać komuś życie , które rozpada się… plus to na poziomie energetycznym właśnie tak to wygląda.
Możemy mieć gdzieś całą energetykę życia i uważać to za bzdury, ale jeśli o tym nie wiedziałeś/łaś lub nigdy nie pomyślałeś nawet ,by się tym zainteresować- to teraz już Twoja świadomość się przebudziła i mówię Ci jak jest. Możesz to sprawdzić i zachęcam Cię do szukania swojej odpowiedzi na ten temat.
Więc rodzi się pytanie, co ofiarować komuś skoro nie kwiaty? Ofiaruj życie ,czyli kwiat , który będzie żył we wnętrzu dłużej niż dwie doby przy zmienianiu wody , lub… sięgnij po coś co dana osoba lubi 🙂 Zdecydowanie bukiet marchewek będzie idealnie wykorzystany -zwłaszcza przez panie – bo przecież teraz panuje moda na bycie fit 😉 Okey-ktoś spyta- marchewka też ścięta , też trup? Myślę ,że marnowanie pokarmu również jest słabe… ale kto nie zjadłby marchewki? Ja z przyjemnością ! Więc marchewka dana z miłością pozytywnie wpłynie jeszcze na nasze zdrowie 😉 A kwiaty hodowane na potęgę, by tylko zadowolić nasze chwilowe zmysły , które uschną lada moment -nie są ok.
Jeśli już dzieje się tak ,że masz gdzieś energetyczne podłoże naszego istnienia i uwielbiasz kwiaty- to naprawdę doceniaj ,że dla dekoracji Twojego wnętrza i chwili oddają swoja energetykę. Jeśli dostaję kwiaty (co zdarza się bardzo rzadko, bo otwarcie mówię swoją opinię z którą się z Tobą dziele), to dbam o nie jak najdłużej i dziękuję im- niekoniecznie tak samo dającemu haha 😉

B) 100 Lat – czy nie lepiej nieskończoności?

4

W dzisiejszym świecie patrząc realnie, to 100lat dożyć jest jakimś nie lada wyczynem. Średnia długość życia coraz bardziej się zaniża ,pomimo rozkwitu medycyny. (Na temat medycyny na pewno zrobię osoby długi wpis) 😉 Nie wiem dlaczego, ale kiedy słuchałam życzeń i piosenki którą śpiewa się w języku angielskim -w tłumaczeniu na nasz język życzy się : wszystkiego najlepszego, dziękuje się za to co ktoś zrobił itd… jak wygląda to u nas? STO LAT,STO LAT… łaaaa!! jak słyszę te sto lat od razu widzę swój nagrobek z napisem ” 100 lat – i nie żyjesz-nie ma Cię , broń się gdybyś dożył więcej niż 100” Po 100lat nie ma Cię- nie ma nic. Może przesadzam – ale czy nie lepiej ,życzyć komuś nieskończoności?
Niezależnie od wiary , czy wierzysz w życie poza tym życiem , czy wierzysz w niebo , raj itd – nie ograniczajmy się w dobrych życzeniach do przyziemnego wieku- żyjmy zawsze, bo odkąd istnieje świat i do kiedy będzie istniał- (nie tylko ziemia) będziemy żyć i my!! Dlatego przy okazji tego wpisu życzę Tobie również nieskończonej cudowności! 🙂

C) Urodziny jak ”Sylwester-Nowy Rok”

3Niektórzy z nas , na pewno ogromną wagę przywiązują do swoich urodzin lub wieku. Celebrujemy ”swój dzień” na wiele sposobów. Wydaje mi się ,że z wiekiem trochę zmienia się stosunek do tego wydarzenia… Osobiście przyznam ,że nie przywiązuję uwagi do prezentów, hucznego obchodzenia tego dnia. Najważniejsze są dla mnie dwie rzeczy:

1. Urodziny są naszym osobistym przejściem do ”nowego wieku”- bez tego kalendarzowego, kiedy to jak już niedługo z 2015 przeskoczy nam na 2016rok-(tak ,tak bijące za oknem hucznie fajerwerki też będą temu towarzyszyć- i przyprawiać o dreszcze zwierzęta );)
W Nowym Roku robimy zawsze plany, spisujemy marzenia, cele do zrealizowania itd- Myślę ,że najlepszym dniem na takie poczynania jest nasz wyjątkowy dzień urodzin. Wtedy patrzymy na siebie indywidualnie, obserwujemy jak na przestrzeni lat się zmieniliśmy, czego doświadczyliśmy i co nas czeka jako ”nowa osoba”. Bo na pewno z roku na rok z dniem urodzin stajemy się jeszcze ciekawszą i bogatszą osobowością…
Pragnę zachęcić Ciebie do tego… byś ,to właśnie swój dzień urodzin potraktował/a jak prawdziwe swoje święto, nie tylko by uczcić, to zabawą i zbiorem życzeń od bliskich -zgarniając przy tym torbę prezentów -ale właśnie po to ,by zatrzymać się i zobaczyć Kim byłeś, kim jesteś i kim będziesz. Nasz wiek nie gra roli, ale pojęcie czasu i tego ,że jest zmienny jest pewne.

2. Dzień urodzin przypada ,co roku innego dnia w tygodniu (raz poniedziałek, raz niedziela , raz czwartek itd) – więc obchodzenie ”osobiście” (nie tylko poprzez komunikatory XXI wieku) z najbliższymi osobami jest czasem niewykonalne. Często tego dnia mamy swoje obowiązki, prace i nie ma czasu usiąść ze znajomymi, rodziną i celebrować. Dlatego właśnie fajnym sposobem jest zrobienie sobie tego dnia z punktem 1. 🙂 Ale najważniejsze jest tego dnia – docenić każdego człowieka- bo chociaż to nasz dzień- każda osoba życząca nam dobrze jest skarbem. Wypełniając nas dobrymi życzeniami na taką skalę -mamy naprawdę skrzydła ,by osiągnąć to czego pragniemy. Nawet jeśli jesteś sam/sama itd – doceń uśmiech obcej osoby tego dnia 🙂 Każdy z nas w różnych okolicznościach i różnie doświadczony jest przez życie -ale PODZIĘKUJ WŁAŚNIE ZA TO ŻE JESTEŚ I ŻYJESZ, bo to najlepszy dar! 🙂

3x

Ja już zrobiłam swoje podsumowanie i ruszyłam ze swoim osobistym ”przejściem w nowy wiek” 🙂 25lat -w moich odczuciach ,to naprawdę połowa do 50tki i był, to dla mnie okres chyba największej rewolucji osobistej na każdej płaszczyźnie życia… Teraz mogę potwierdzić na własnym doświadczeniu ,że cierpienie przenikające świat jest bodźcem do przeobrażenia duchowego, że ból, żal, strata pchają do naturalnego potencjału . Same w sobie przemijają i dodają nam siły, odwagi na dalszych płaszczyznach życia.

I bez okazji urodzin ,ale z okazji tego pięknego dnia – dziś życzę Tobie:
Abyś budził/a się z uśmiechem każdego dnia, celebrował/a swoje jestestwo Tu na tej Ziemi i zasypiał/a co noc w wewnętrznym spokoju i harmonii spełnienia.

Peace&Love-Namaste

8 myśli na temat “URODZINOWE ABC

  1. Ja również przestałam kupować kwiaty cięte, ale uważam, że zakup kwiatów doniczkowych również powinien być przemyślany… Bo jeśli mają być niepodlewane i usychać, to może wtedy faktycznie lepiej kupić pęczek marchewki…albo sztuczne kwiaty z Ikei 😉

    Polubienie

  2. Przy okazji swoich urodzin prawie nigdy nie zdarza sie nam myślec o innych- Tobie sie udało- Znalazłas chwile, zeby podzielic sie z nami swoimi przemyśleniami na badz co badz uniwersalne i leżące u podstaw naszego jestestwa tematy- to świadczy o Twoim wewnętrznym pieknie! A czyta sie super! 👍🏻💓

    Polubienie

  3. Cudowny wpis 🙂 niektórzy faktycznie nie rozumieją albo nie potrafią głębszego sensu samych urodzin. Minionego roku oraz tego nadchodzącego. A przecież to nowe doświadczenie i tyle planów 🙂 super to ujęłas :*

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s