ZWIERZĘTA

Przed rozpoczęciem tego wpisu, chciałabym wyrazić życzenie:

”Oby całe dobro promieniujące od anielskich dusz ,które zechciały przyczynić się do powstania tego wpisu i uczestniczeniu w nim- promieniowało na wszystkie czujące istoty- miłością.”

Proszę Cię, nie spiesz się- usiądź wygodnie z kubkiem ulubionej herbaty , zatrzymaj w biegu-bo czeka Twój umysł i serce lektura niczym rozdział z książki…a może bajki? Chyba brzmi to… jakoś tak -bardziej ciepło nie sądzisz?
A teraz będzie już bardzo, bardzo długo… ZACZYNAMY!

Dzieci ,są dla mnie najczystszymi istotkami na tej planecie. My też tacy oczywiście …byliśmy ,póki inni ”mądrzejsi” nie zaczęli swoimi teoriami wyciągniętymi z doświadczeń innych ”mądrzejszych” zagłuszać naszego poznania świata. Na pewnym etapie rozwoju chłoniemy wyobrażenie o życiu nie zawsze prawidłowe. Ale taka jest już nasza natura poznania jako człowieka. W pewnym momencie życia następuje chwilowy przebłysk u nas nazywany ”buntu”, a tak naprawdę to również poszukiwanie samego siebie na podstawie poprzednich obserwacji, a również głosu naszej duszy. Nie często decydujemy się na prawidłowy odbiór naszego wnętrza, częściej prawdę o nas samych bierzemy ze świata zewnętrznego.
Powracanie do najczystszego ”samego siebie” i patrzenie na świat znów ufnymi i ciekawymi oczami dziecka, jest najcięższą pracą do wykonania w tym życiu i czasem też zajmuje nam całe to życie… niektórym się udaje – może to jesteś właśnie Ty? 😉
Nawiązuję do dzieci przed rozpoczęciem tego wpisu (rozpoczęciem- jak to śmiesznie brzmi przy i tak już długim monologu powyżej) , ponieważ dzieci mają w sobie siłę przyjmowania wszystkiego takim jakim jest bez oceny dobre-złe. To my dorośli musimy przykleić czemuś etykietkę ,podpisać się pod jakieś reguły i wpisać w dopuszczalne kanony bytu z innymi z poszczególnych grup ”dobra lub zła”, to nasza natura przyjmowania bycia w byciu w obozie jednym przeciwko drugiemu . Ale wszystko we wszechświecie ma swoje przeciwieństwo: jest białe i czarne, jest lewa strona i prawa, jest dobro i zło , widzialne- nie widzialne , grube-chude ,małe-duże itd człowiek nawet podzielił siebie na umysł, duszę i ciało, więc może to po prostu uzupełniające się różnorodności w jednej całości? Bez jednego nie istniałoby drugie?

Dzisiejszy wpis jest o żywych istotach- ”przeciwnych” człowiekowi -czyli zwierzętach.
Jak napisałam powyżej, przeciwieństwa na wyższych poziomach są ze sobą powiązane ,więc jedno nie istnieje bez drugiego ,tak jak morze nie istniałoby bez kropli wody ,tak kropla wody nie będzie istnieć bez morza.
W dzisiejszym świecie całkowicie odeszliśmy od takiego rozumowania. Staliśmy się egoistami traktującymi wszystko z należną nam wyższością.
Uważamy się za jedynych właścicieli tego świata. Jedynie w obliczu sił natury, nad którymi nie mamy kontroli, jak wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi , powodzie itd widzimy ,że jest coś silniejszego od nas i nie mamy nad tym władzy (a jaka szkoda- bo pewnie wielu chciałoby i tym zarządzać na pstryknięcie palca. A patrząc na naszą zmienność, kiedy jeden z nas uwielbia grzać się w słońcu drugi skryć w cieniu mielibyśmy inną pogodę co pięć minut- wtedy przyroda na pewno by już oszalała sprawiając nam psikusy). Uffff jak dobrze, że człowiek nie nad wszystkim ma tę władzę. Niestety- władzę przypisaliśmy sobie nad zwierzętami.
Zwierzęta zaspokajają nasze potrzeby . Podchodzimy do zwierząt egoistycznie i z wyższością .

Myślę ,że wielką stratą dla ludzkości było np wyginiecie takich cywilizacji jak Indianie, którzy byli ”Strażnikami Natury”. Być może gdyby część ich duchowości i wiedzy przetrwała, dzisiejszy świat wyglądałby trochę inaczej. Na szczęście są wielkie umysły i wielkie serca w każdej epoce (Pitagoras, Leonardo da Vinci, Albert Einstein itd ), ale nie zawsze dostaje się takie miano za życia.
Może Ty jesteś też taką osobą? 🙂

Zwierzęta razem z nami tworzą ten świat. Bez nich nie byłoby nas i cała równowaga zamieniłaby się w wielki chaos- chociaż chaos również jest porządkiem . To przykre włączając Internet czytać ,że kolejny gatunek zwierząt jest na wyginięciu, oglądać obrazy z rzeźni , czy czytać o utopionych szczeniaczkach. Myślę ,że nie jest istotne ,czy to ostatnia Panda, czy ostatni kotek u sąsiada za płotem – ich życie jest tak samo ważne jak nasze, skoro również tutaj istnieją.

My- uważający się za istoty mądre, pełne inteligencji jesteśmy często najbardziej okrutnymi istotami ,ponieważ zabijamy ze świadomością i to w dość okrutny do zrozumienia sposób. (Nie nie mówimy teraz o tym jak lew zabija antylopę- ekosystem i instynkt dzikich zwierząt- zostawmy im w tym momencie).
Nie każdy z nas chce to wiedzieć ,a tym bardziej widzieć -kim był kotlet przed byciem kotletem . Futrzany kubraczek, przed byciem kubraczkiem. Wielu z nas nie wyobraża sobie innego świata niż ten, który uważa za prawdziwy , który poznał jako dziecko. Dla niektórych z nas parówka dalej jest smacznym wytworem ,który wręczała nam na szybko mama w oczywiście smacznej bułce. I koniec. Czujemy się w takiej opinii komfortowo i mamy gdzieś jak to się odbywa. Ważny jest dla nas smak ,wygląd i wygoda. Konsumujemy na potęgę i na potęgę cierpią żywe stworzenia. Tak- tacy jesteśmy. Jesteśmy obrzydliwie okrutni – dopiero gdy skaleczymy się w palca krojąc cebulę płaczemy , nie tylko bo ona szczypie po oczach, ale również dlatego, że nas bolało. Ojej coś boli? Czujemy ból? No tak- jesteśmy jedyni w całej galaktyce ,którzy czują. Dziwne, dlaczego gdy niechcący nadepniesz psu na łapę zapiszczy, a gdy kotu staniesz na ogon ucieknie. Robią to, bo nie mają takiego rozumu jak my? Nie- one czują. Czują, tak samo jak kurczak ,koń, krowa czy słoń i Ty.
Nie piszę tego, by teraz posypać wiązankę ,czym jest wegetarianizm i weganizm ,bo te hasła na pewno znasz tak samo dobrze jak przepis na schabowego ,a nie sposób ich uboju. Każdy z nas i tak musi do wszystkiego dojrzeć w odpowiednim dla siebie momencie i tego nikt nie zmieni. Nie będę prowadziła dyskusji i wykłóceń kto ma rację, ponieważ tak jak zdążyłeś/łaś już przeczytać zawsze są dwie strony medalu.
Ja jako świadomy człowiek nie jem (niestety dopiero) od ponad 2 lat mięsa, bo dopiero wtedy ja znalazłam odpowiedzi, których szukałam i żałuję bardzo, że tak późno to nastąpiło . Dlatego nie będę krzyczeć Ci ,że musisz coś… ale chce byś na chwile się zatrzymał/a i zastanowił/a głębiej nad całym tym życiem… bo to jest temat życia, świata i przyszłości nie tyle Twojej, bo jesteś tylko tu gościem -ale Twoich dzieci i przyszłych pokoleń, bo to im zostawimy, to co teraz tworzymy.

Wszystko we wszechświecie jest powiązane z sobą, na niewidzialnych poziomach i oddziałuje na siebie. Nie będę rozpisywała się na temat tego w jaki sposób mięso trafia na sklepowe półki , bo może być to zbyt brutalna treść dla osób nieletnich, które trafią na tego bloga. Ty, jako dorosły człowiek na pewno będziesz wiedział, gdzie znaleźć takie informacje. Pomijając naszą moralność i współczucie, jedząc mięso ze źródeł w których zwierze cierpiało przed …i w niehumanitarnych warunkach , bierzesz na siebie również na poziomie energetycznym jego stres i strach. Każda istota czuje zbliżającą się śmierć i każda boi się tego. Jeśli zwierze odczuwało to- Ty to jesz. I do swojego codziennego stresu w pracy itd dokładasz właśnie takie ”gratisy”- a później dziwimy się ,że coraz to młodsze osoby mają depresję itd (Pomijam już naprawdę ,czym karmione są takie zwierzęta ,bo naprawdę wyszłaby z tego książka-a takich już masz wiele dostępnych na rynku). Najlepszym odzwierciedleniem jest powiedzenie ”Jesteś tym co jesz”- tak na pewno czytałeś/łaś to setki razy i nie robi to na Tobie wrażenia-na mnie robi. Nie jestem kulinarnym ekspertem , nie jestem lekarzem itd- jestem myślącym i w zgodzie z sobą człowiekiem i ja podejmuje decyzje ,które są w zgodzie ze mną -nie modą, trendami ,czy amerykańskimi naukowcami.

Chciałabym, abyśmy szanowali wszystko co nas otacza. Chciałabym by cierpienie wszystkich stworzeń ,które bez własnej woli są pozbawiane życia dla tych ,którym kubki smakowe szaleją z rozkoszy przy spożywaniu ich – odnosiły się z szacunkiem do tych istot. Byśmy byli świadomi i wybierali nie tylko nasze dobro- egoistycznie, ale potrafili wybierać dobro wszystkich. By życie tutaj było dla nas czymś więcej.

Chciałabym tym wpisem otworzyć ci furtkę do przemyśleń nie tylko o spożywaniu zwierząt, ale ich roli jaką odgrywają swoim jestestwem tutaj . Byś zastanowił/a się ,czy futro z norek, lisów itd przy dzisiejszym rozwoju i możliwościach jest dla Ciebie faktycznie w porządku? Czy człowiek nowoczesny nie powinien mieć łączności ze wszystkim? Czy modnym nie powinna być chęć rozwoju ,a nie podejście i sposoby niczym ze średniowiecza? (chociaż mówię szacunek np Indian do zwierząt był godny naśladowania- nawet gdy je spożywali od czasu do czasu i daleko nam do takiego bycia). Człowiek, szybciej wymyśla technikę rozwoju szybkiego dogodzenia sobie jak maszyny i transport da zwierząt niczym z horroru, aniżeli rozwijać siebie poprzez współczucie.

Czy spożywasz zwierzęta, czy nie i są twoimi przyjaciółmi u boku- ten wpis ma na celu podkreślenie- SZANUJMY TO CO NAS OTACZA.

Do tego wpisu o zwierzętach chciałam zaangażować nas wszystkich. Zaskoczyłam się ponownie jak bardzo otaczają nas dobre dusze -a raczej anielskie dusze! Bo inne określenie nie napływa mi do serca na ich określenie. Losy zwierząt nie są nam obojętne! Wszyscy jesteśmy różni i w różny sposób to pokazujemy – to że są ważną częścią życia ,tak jak My na tej Ziemi.
Każdy z nas ma dobro w sercu, ale nie każdy jest gotów by tym dobrem promieniować.

Mam dla Ciebie wspaniałe inspiracje jak w zwykły i niezwykły sposób można pomagać ,będąc ”zwykłym” i ”niezwykłym” człowiekiem 🙂

UŚWIADAMIAJ , PROMÓJ , POMAGAJ

PAULASwojej miłości do zwierząt nie ukrywa cudowna Paula Lewczuk, którą możecie znać jako zawodniczkę ifbb bikini fitness, trenera personalnego, dietetyczkę ,ale również wegetariankę. Paula dla wielu może być wzorem do naśladowania i inspiracją. Udowadnia tak jak wielu sportowców z różnych dziedzin np: Mike Tyson, Billie Jean King, Venus Williams, Sir Stanley Matthews, Boudewijn Zenden, Robert Parish, Carl Lewis itd ,że siła nie leży w mięśniach, a w nas! Do tego Paula jako wykwalifikowana osoba ,może być bardziej przekonująca dla niedowiarków ,którzy muszą mieć udowodnione tabelami zdrowotnymi, że nasz organizm może żyć bez mięsa i to we wspaniałej kondycji.
A czy wiecie ,że w Himalajach leży Kraina Hunza ,a sami Hunzowie dożywają w doskonałym stanie zdrowia fizycznego i umysłowego ponad stu lat! Co prawda Hunzowie nie są wegetarianami, ale mięsa jedzą bardzo mało!
Paula ma na swoim koncie zorganizowanie zbiórki kocy na zimę dla schroniskowych podopiecznych i zawsze wielkie otwarte serce na pomoc zwierzakom.
Paulę znajdziecie na : https://www.facebook.com/Paula-Lewczuk-774221229335184/timeline/

KOCHAJ, ADOPTUJ, OPIEKUJ SIĘ
marcelina 8Pięknem nie tylko na zewnątrz ,ale również wewnątrz zachwyca Marcelina Zawadzka Miss Polonia 2011. Nasza piękna Marcelina może pochwalić się wieloma osiągnięciami ,ale przede wszystkim swoją osobowością nie do podrobienia. Marcelina udziela się w wielu akcjach społecznych i pokazuje ,że ma otwarte serce na dobro innych. Posiada piękną suczkę Abi , którą adoptowała ze schroniska i brały razem udział w cudownym programie ”Przygarnij mnie” ,który właśnie promował otwieranie się na pomoc i polepszanie życia pieską ze schroniska. Marcelina nie tylko w mediach jest dobrym człowiekiem ,ale i prywatnie. Jest na pewno wyjątkową osobą na tle wielu popularnych ludzi, promieniuje ciepłem, które ogrzewa wiele serc.

ŻYJ W NATURZE I Z NATURĄ
1381401_753081481372395_472035419_nIzabela Chojnacka Skibicka jest pisarką, która mieszka w Kleciu. Mama dwójki dzieci i bogata wewnętrznie kobieta. Iza stara się, żyć w zgodzie z naturą, a zwierzęta wypełniają jej dom jak i całą okolicę. Tacy towarzysze dosłownie towarzyszą Izie przy pisaniu i tworzeniu nowych książek ,a przy tym cudownie ocieplają dom miłością. Wszystkie zwierzęta są cudownymi gośćmi ,a nie wrogami w życiu tej miłej pisarki. Jej dom jest inspirującym miejscem niczym z bajki – bajki bo zwierzęta tam nie znają krzywdy- nawet jaskółki wypadające z gniazda – cudem (nie cudem a dzięki Izie) znów znajdują się w gnieździe, by w odpowiednim dla siebie momencie pofrunąć ku niebu i wolności.

OTWIERAJ OCZY NA OTACZAJĄCE PIĘKNO

Tutaj muszę opisać dwie kobiety patrzące oczami obiektywu.
Marta Gasperska i Kama Trojak. Dziewczyny poprzez swój talent na różnych płaszczyznach, lecz jednak przez zdjęcia pokazują piękno tego świata. Zatrzymują czas na fotografii i nadają dzięki temu wieczność chwil.

Kilka zdjęć z galerii Marty:

:MARTA 1 MARTA 2 MARTA 3

(Więcej okiem Marty tutaj: https://www.facebook.com/Marta-Gasperska-With-my-eye-1601187810141331/timeline/ )

Klika zdjęć z galerii Kamy:

11046491_10205186207598093_3514863572262219309_n 11144463_10204658102235789_401871875470802436_n 11145083_10204825208893351_4669796030372127099_n 11201605_10204675814798592_4923858319500161078_n 11885385_10204996828543735_5304598041138339053_n 12038512_10205260666619522_3823829565516748168_n

I na sam koniec, to Wy jesteście inspiracją!! Każdego dnia macie szanse dać innym -poprzez siebie powody do radości!
Wszystkie zdjęcia w tym wpisie są nadesłane przez osoby wymienione powyżej – za co ogromnie im dziękuję! Chciałam by ten wpis był stworzony razem i każdy z nas miał swój udział w promowaniu miłości i dobra!

Jeszcze klika zdjęć osób, które również postanowiły podzielić się z nami zdjęciami swoich towarzyszy życia-jakimi są zwierzęta i głośno mówić: TAK! KOCHAM ZWIERZĄTA!

2 aguś Anita Joanna Rosłonek 2 Joanna Rosłonek Ola
DZIĘKUJĘ!

I mój kochany zwierzyniec:

Peace&Love-Namaste! :* ❤

4 myśli na temat “ZWIERZĘTA

  1. najlepsze w dzisiejszych czasach jest to, że nie ma wymówek…nie jesteś zabrać zwierzaka do domu? (każdy może mieć swoje powody) – wybierz się do miejsca, w którym możesz mu poświęcić godzinę ze swojego życia. Volo is esse possit 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s