JESIEŃ – Jak drzewo bez liści

Obchodzimy dziś światowy dzień mieszkalnictwa…?

Szczerze przyznam ,że przeszukując informacje na ten temat postanowiłam spojrzeć ,na to ”święto” z innej perspektywy ,co zainspirowało mnie do napisania tego wpisu.

A

Jeśli spytamy ”dziadka Google” o takie pojęcie jak ”mieszkanie” ,znajdziemy oczywistą z oczywistych odpowiedzi – w sumie… nawet nie musimy tego robić- bo każdy z nas wie ,czym jest mieszkanie 😉

Mamy teraz za oknem cudowną jesień. UWIELBIAM JESIEŃ! 🙂
Osobiście przyznam, że jesień jest dla mnie o wiele bardziej produktywna niż lato… i na pewno ten magiczny czas, będzie trzymał się tu, na naszym blogu przez najbliższych parę miesięcy, aż nadejdzie zima.
Odpalając Internet, włączając telewizję i przeglądając wystawy sklepów, czy gazet możemy zostać zalani poradami na temat jak się ubierać tej jesieni, co jeść tej jesieni, kim być tej jesieni i jakim być tej jesieni… itd Eksperci w każdej dziedzinie podadzą nam gotowe recepty na przetrwanie tego okresu. Jak dobrze mieć taką możliwość! 🙂

B

Łącząc temat mieszkania i temat jesieni – wyszedł mi wspaniale tańczący razem duet.
Moda i uroda nie są moją mocną dziedziną, w której mogłabym dawać Tobie ,a nawet samej sobie rady. Jest to kwestia gustu i postrzegania- szczerze mówiąc nie przywiązuję do tego takiej wagi jak do pięknego wnętrza (duszy).
Co z tego ,że ubierzemy się modnie, otoczymy barwnymi liśćmi i cudownym zapachem jesieni , jeśli nasze wnętrza (mieszkania) będą przechodziły ten okres z depresją, brakiem energii i mało przyjemnymi odczuciami . Będziemy wewnętrznie gnić ,żyć w ”brudzie” oczekując znów lata i promieni słonecznych, które może wyrwą nas z tego dramatu.

Myślę, że tak jak drzewa zrzucają liście , tak my powinniśmy jesienią zrobić porządek z samym sobą (Z otaczającym nas światem również) . Zrzucić z siebie wszystkie złe emocje, odczucia nagromadzone i pochowane po kątach w naszej duszy.
Po co nam te dodatki ”liście”? do dekoracji ? Możemy sami w sobie być idealni ,piękni tacy jak jesteśmy teraz!

Jesień rozbudza w moim wnętrzu ciepło. Kojarzy mi się właśnie z nowym etapem ,po cudownym pełnym energii i szaleństwa lecie. Jest bardziej spokojna, nostalgiczna – jest to czas, do zadbania o swoje bezcenne i wieczne mieszkanie , czyli siebie samego wewnątrz, swoją duszę .

C

Nikt nie może dać nam ”kilku rad” na przetrwanie jesieni i poprawę samopoczucia, bo każdy z nas jest inny. Możemy zasięgać porad i czytać o tym ,co pomoże nam natchnąć samych siebie do działania, ale nikt za nas nie oberwie tych ”pogniłych liści”. Liść ,który przyczepił się gdzieś mocno w którejś części naszego życia : zwanej rodziną, relacjami, zdrowiem- musi być odnaleziony przez nas samych i z radością puszczony na ziemię, by móc uczynić nas wolnym, czystym i samym w sobie pięknym -silnym drzewem. Gotowym na przyjście znów innego etapu, zbliżającej się zimy, a później znów wiosny i lata.
Powinniśmy brać przykład z natury i czuć się jej częścią.

Piszę to, by zobrazować Ci Ciebie, jak i również mnie… i pomóc w tym, byśmy mogli bez żadnego podręcznika cieszyć się sobą- takimi jakimi jesteśmy -bez względu na jakim etapie jesteśmy . By nasze dusze- my sami -byśmy byli swoją osobistą wiosną, latem, jesienią ,zimą.
Gdyby przyroda potrafiła mówić ludzkim głosem na pewno łatwiej byłoby nam usłyszeć jej rady.
Ale, czy śpiew ptaka za oknem jest bardziej smutny teraz, niż jego śpiew na wiosnę? Czy widok drzewa bez liści wydaje Ci się smutnym? Nie uważasz, że wszystko zależy od punktu widzenia, czyli od nas samych? To my sami jesteśmy stwórcami. Dla mnie drzewo bez liści nie jest ponurym widokiem, a symbolem powyżej opisanej wolności bez zbędnego ozdabiania by być drzewem. My jako ludzie nie potrzebujemy, by być wspaniałymi -modnej kreacji – my potrzebujemy być wolni, piękni i czyści wewnątrz. Potrzebujemy do szczęścia miłości ,a miłość mamy w sobie i otaczającym nas świecie. Nie trzeba szukać daleko rad jak być szczęśliwym. Weź przykład z tego co jest wieczne ,czyli z natury. Bo jedyne człowiek swą siłą myśli i uczynków ma w sobie moc niszczenia, przyroda zawsze tworzy.


Powiem Ci ,że mogłabym podchodzić do mojego ”Zaniczku” jak do tragedii, choroby, niesprawiedliwości losu…mogłabym czuć się obrzydliwie samotna, niepotrzebna i beznadziejna w tym świecie. Mogłabym obkleić sama siebie, tylko ciemnymi, zgniłymi liśćmi i być oblepiona wilgocią przez cały czas. Czekać ,aż pojawi się może jakieś słońce i odmieni mnie z tego ”syfu” w jakim tkwię. Chciałabym być nie sobą ,a jak inne drzewo obok bogate w miłość i czywiście w te barwne pomarańczowo-czerwono-złote liście. Ale nie… jestem tu Ja i jesteś tu Ty, po to by żyć. Każdy z nas ma inną drogę i inne doświadczenia – każdy z nas ma właśnie inne liście, ale wszyscy jesteśmy drzewem- czyt. człowiekiem.
Można nadawać sobie nazwy, tytuły określenia lepszy -gorszy i porównania- ale w swej czystej postaci nie różni nas nic! Dopiero gdy poczujesz się jednością ze wszystkim i wszystkimi zaczniesz otwierać oczy na piękno – i to nie zewnętrzne z pożądaniem, czy zazdrością… będziesz czuł/a ,że jesteś częścią wszystkiego ,więc z Tobą jest wszystko – i bez Ciebie nie ma nic! A jeśli tak jest- to wiedz, że nasze życie nie jest bezsensowne- jesteś nam potrzebny ,tak jak my jesteśmy potrzebni Tobie i nigdy nie daj sobie powiedzieć, że jesteś nikim! Bo jak można być nikim, jeśli jest się wszystkim? 🙂
Zamocz swoje usta w ciepłym kakao , ukochaj siebie ze wszystkim tym, co uważasz za wady i zalety, ból czy radość i nie pozwól, by to co ogarnia słabością twoje ciało i ducha przyćmiło Ci tą potężniejszą moc , którą jesteś- bo tylko ta potężna moc- jest naprawdę Tobą.

Mam dla Ciebie piękną historię. Która może pomoże zobrazować Tobie, jak bardzo możemy być ograniczeni w naszym postrzeganiu.  Może ona zainspiruje Ciebie, by widzieć wszystko w kolorowych barwach i natchnąć życie pozytywną energią, a nie ponurą szarą mazią… 🙂

”Pewien stary człowiek siedział wraz ze swoim 25-letnim synem w pociągu. Pociąg ma niebawem ruszyć, wszyscy pasażerowie zajmują już swoje miejsca. Kiedy pociąg odjechał, młody chłopak był pełen radości i ciekawości. Siedział tuż przy oknie. Wystawił rękę przez okno i czując powiew powietrza krzyknął: – „Tato zobacz, wszystkie drzewa zostają za nami”. Stary człowiek uśmiechnął się. Naprzeciwko nich, siedziała młoda para, która widząc to wszystko zaczęła patrzeć z politowaniem na 25-letniego chłopaka, który zachowywał się jak małe dziecko. Nagle, chłopak krzyknął znowu: – „Tato zobacz, chmury podążają razem z nami! Widzisz ten staw i zwierzęta?” Para spoglądała na chłopaka z zażenowaniem. Zaczęło padać i krople deszczu musnęły jego rękę. Ten, pełen radości zamknął swoje oczy. Po chwili znowu krzyknął: – „Tato zaczęło padać, mam kroplę wody na dłoni, zobacz tato !”
Tym razem para już nie wytrzymała i odezwała się do ojca: – „Dlaczego nie zabierze Pan swojego syna do dobrego lekarza?”
Stary człowiek uśmiechnął się i powiedział:
„Już to zrobiłem – właśnie wracamy ze szpitala. Mój syn odzyskał dzisiaj wzrok – widzi po raz pierwszy w swoim życiu…”

PEACE&LOVE-NAMASTE

11 myśli na temat “JESIEŃ – Jak drzewo bez liści

 1. Jesteś idealnym początkiem pięknego dnia 🙂 Twoje słowa w połączeniu z dobrą herbatką, albo kubkiem aromatycznej kawy to idealny duet, żeby dzień zacząć, albo zakończyć pięknie 🙂 Moja ❤ ❤

  Polubione przez 1 osoba

 2. Piękna historia na końcu. Można podawać wiele takich przykładów,ale czy to otworzy oczy społeczeństwu?czy pomoże ludziom pozbyć się ograniczeń w postrzeganiu świata. . . Hmm.
  Kakao też już zaczęłam pić. Można otwarcie mówić,że sezon jesienno – kakaowo – kocykowy rozpoczęty 🙂 :*

  Polubienie

  1. Jeśli otworzy to oczy, chociaż jednej osobie będzie już to cudowne! Myślę, że najważniejsze, to nie podchodzić do tego by otworzyć,oczy komuś ,a samemu sobie… jeśli ktoś to przeczyta, a będzie w sytuacji chłopca z historii poczuje ciepło na sercu , jeśli ktoś wcieli się w rolę tej pary …może się zmieni 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s