”2015/2016 – Dobro Wraca”

Zakończenie jednego roku, a witanie drugiego ,bywa okresem nie tylko wielkiej radości i oczekiwania nowego, ale również czasem pełnym refleksji.
Chociaż rok 2015, był najbardziej kulminacyjnym okresem w moim dotychczasowym życiu, to mogę podsumować go jednym stwierdzeniem ”dobro wraca”.
Każdy miesiąc , każdy dzień , czy każda chwila przynosi nam ogromne możliwości. Nie zawsze te momenty są miłe, przyjemne, czy zaliczane do tych wesołych. Czasami spadają na nas takie sytuacje , które przynoszą cierpienie , strach… wszyscy tego doświadczamy na różnych płaszczyznach naszego życia. W tym roku , który przeżywaliśmy przez 365 dni, na pewno każdy z nas coś stracił, coś go bolało, przeżył coś, co poruszyło jego emocje, odczucia. Taki moment mógł trwać 5 minut, a mógł równie dobrze ciągnąć się miesiącami wraz z porami roku.                     Również te 365 dni na pewno wszystkim nam przyniosły momenty euforii, zadowolenia, wyzwolenia, czy ogromnej siły przenikającego szczęścia.
Każdy z nas na różnych płaszczyznach, doświadczył wszelkich możliwości istnienia w różnych momentach. Jedno jest pewne- niezależnie od tego co przeżyliśmy, to nasze reakcje na to decydują o naszych kolejnych chwilach i o tym, czy uważamy ten 2015 rok za dobry lub zły.

Dzisiejszy, ostatni dzień tego 2015 roku- a za parę godzin pierwszy dzień nowego 2016 roku sprawi ,że będziemy świadkami przemijania ,a zarazem przychodzenia. Tak samo jest z naszymi odczuciami, pojawiają się i znikają… tylko od nas zależy ,co pozostawimy w swoim życiu.

Reasumując mój rok, w którym nie będę zanudzała Ciebie opowieściami o tym, co straciłam, a co zyskałam na konkretnych przykładach , podzielę się jednym. Dobro wraca- zawsze. Brzmi ,to banalnie, ale i wyzwalająco , ponieważ sami mamy wpływ na swoje życie.
W tym roku ogromnie starałam się wkładać wiele pracy w to , by być lepszą od siebie z wczoraj. By być lepszym człowiekiem. Bezinteresownie. I niespodziewanie dostałam największy i niespodziewany podarunek- ludzi , którzy wypełnili wiele moich chwil cudownymi doświadczeniami.
Ludzie , którzy pojawiają się na naszej drodze, cudownie odzwierciedlają nas samych. W co pewnie ciężko uwierzyć … bo przecież inni to : dziady, chamy, prostaki, niegodziwcy itd ale to my oceniając tak innych , mamy w sobie również takie odczucia, skoro potrafimy, to obserwować u innych. Ale ,to dość ciężko nam przyznać lub zaakceptować, bo zawsze chcemy być Ci: lepsi, mądrzejsi, wspanialsi, dobroduszni , wielcy itd.
Na przestrzeni tego roku stwierdzam , że cierpienie jakie mogą przynieść nam inni z czasem może okazać się największym wyzwoleniem. Tylko bieg czasu, pokazuje nam prawdę, a nie dzień w którym rządzą nami emocje itp.
Każdy z nas powinien ten rok zakończyć z miłością do siebie i z wdzięcznością za wszystko. Dzięki temu wszystkiemu, co przytrafiało nam się w każdej minucie z godziny- przez te wszystkie 365dni , stawaliśmy się coraz bardziej rozwinięci. Codziennie rodzimy się na nowo. Zakończenie starego, a przywitanie nowego ,to również krok jaki robimy w kierunku nowych lekcji, nowych znajomości, nowych przygód, miłości . Wszystko ,to będzie budowało całość naszego życia…. Każdy moment przed nami i za nami jest jedyny i wyjątkowy.
Cokolwiek by się nie działo- pamiętaj, że dobro wraca- i nie sposób jest sadząc taki plon , zbierać złe owoce. Czasami nowe- ma dla nas inny bieg zdarzeń niż ten którego my się kurczowo trzymamy i myślimy ,że to nas wyzwoli i da prawdziwe szczęście. Puść wszystko to co myślisz, oczekujesz i poddaj się falą życia z ufnością – a na pewno zobaczysz , że to co na Ciebie czeka pięknego- nigdy lepiej byś tego nie wymyślił.

Korzystając z okazji tak wyjątkowego momentu bycia w przemijalności z 2015rokiem, byciu     Tu  i Teraz, oraz byciu w przyszłości z 2016 rokiem …              
Życzę Wam:

Obyście byli kochani i kochali. Oby miłość do wszystkich i wszystkiego wypełniała was po brzegi. Dużo szczęścia i radości w 2016 roku!

4a0218a202b5249ee2823c0d3df0e687

PEACE&LOVE-NAMASTE ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s