”Love- all you need is…LOVE”

Na temat miłości , zakochania, uczuć można by pisać w nieskończoność- i w sumie się to dzieje.
Osobiście uważam, że wszystkie najważniejsze dzieła życia -odbywają się właśnie w naszych sercach i uczuciach.
Uważam ,że jedyną fundamentalną siłą istnienia i budulca wszystkiego, jest właśnie miłość. Każdy, może widzieć ją w różny sposób i odczuwać ,ale to właśnie ona jest wszystkim- jakkolwiek byśmy jej nie nazywali.

Nie będę dziś rozlegle zagłębiać się w tym temacie, bo robił to już Szekspir i inni wielcy twórcy. Myślę, że każdy z nas, ma w swoim sercu swoje prywatne doświadczenie miłości i jest jej najlepszym znawcą.

Miłość zawsze tworzy i jest nieskończona.
My jako istoty ludzkie ,często za miłość uważamy tylko uczucia ,jakimi darzymy wyjątkową nam osobę. Ograniczamy swoje postrzeganie do miłości . Dobrze wiemy ,że miłość dzieli się na tą pełną oczekiwań i wyidealizowaną ,jaką mamy szukając odpowiedniego towarzysza życia, jak i miłość bezwarunkową ,jaką mamy do swoich dzieci, rodziców itd.
Literatury na temat miłości mamy od wyboru do koloru , a co jest zadziwiające- naprawdę sięgamy po nią z utęsknieniem i szukamy w niej odpowiedzi na nasze wewnętrzne wołanie.

Każdy z nas na pewno ma za sobą historie niczym z filmu – i tak faktycznie jest. Jesteśmy reżyserami i aktorami naszego życia ,a zarazem najlepszymi znawcami. Nikt więcej od nas nie wie na temat miłości i tym samym nie ma kogoś ,kto by nie powiedział nic na jej temat.
Jedno jest pewne – wszyscy chcemy kochać i być kochani. Proporcje ile chcemy dawać z siebie ,a ile brać od kogoś są pojęciem względnym do każdej osoby.

Często mamy tak, że związek z drugim człowiekiem, ta ”miłość” jest dla nas synonimem prawdziwego szczęścia. Prawdziwego, trwałego i jedynego.

Pojęcie szczęścia poruszaliśmy już nie raz na naszym blogu. Wiemy już dobrze, że szukanie szczęścia i życia w świecie materialnym jest marnowaniem go.
W takiej sytuacji moglibyśmy ukierunkować się na zdobycie szczęścia za pośrednictwem uczuć i emocji do drugiego człowieka. Takie postrzeganie mogłoby z czasem również nas rozczarować. Całą swoją energię poświęcalibyśmy na szukanie kogoś, kto wypełni nasze życie, odmieni je – z kim moglibyśmy przenosić góry. Życie mogłoby nam się wydać tak samo brutalne i rozczarowujące, jak przy szukaniu szczęścia w nowym samochodzie, tak i wtedy kiedy kończymy kolejny ”nieudany” związek.
Jako istoty ludzkie często czegoś pragniemy i nasze relacje z innymi nie zawsze są sprawą bezinteresownego dawania, ale i oczekiwań. Mamy ogromne Ego i instynkty niczym zwierzęta, pragnienia i szukanie powierzchownych podniet.

Bywa tak, że wkraczamy w związki i szukamy partnerów z nadzieją ,że nasze życie się odmieni. Coraz więcej ludzi żyje tak szybko, że większą uwagę przykłada do wyboru wygodnych butów, które muszą spełnić wymogi dobrego rozmiaru, wygody, trendu itd niż wyboru partnera na całe życie.
Jesteśmy tego świadomi, bo coraz bardziej ”lajkujemy” sentencje typu ”Kiedyś problemy się rozwiązywało, a teraz wymienia się po prostu partnera na nowego” . Bardzo dobrze widzimy, że idziemy na łatwiznę w wielu relacjach i staje się to dla nas coraz bardziej normalne. Normalne zewnętrznie, bo na głębszych poziomach nie ma chowania głowy w piasek i nasza dusza cierpi. Łudzimy się oglądając piękne filmy, że życie jest jak bajka i jeśli ktoś nam nie odpowiada , bo po kilku latach przychodzi np ”kryzys w związku”, to uważamy , że nie powinno go być i szukamy wtedy kogoś nowego, bo z nim może nie będziemy mieli tego problemu. Każdy z nas , kto przeszedł już niejedną relację -dobrze wie, że prędzej czy później z kimś ”nowym” również będziemy musieli przejść jakiś ”kryzys” 🙂

Nikt z nas nie chce cierpieć. Każdy z nas zawsze wiąże swoje nadzieje na bezgraniczne szczęście i udaną miłość z drugim człowiekiem. Czas jaki przeżywamy, pokazuje natomiast różne zakończenia i scenariusze.
Aby rozwijać się, musimy się uczyć. Uczymy się dzięki doświadczeniom.
-Bardzo często nie wiemy, czego chcemy od życia ,a tym bardziej od drugiego człowieka ,z którym mamy dzielić życie. To powoduje nasze rozczarowania.
-Bardzo często słuchamy świata zewnętrznego , które zalewa nas informacjami. Wszystko wydaje nam się takie proste i osiągalne. Randki , poznawanie nowych ludzi za pomocą portali- wszystko jest na wyciągnięcie ręki i na wielką skalę. Możemy romansować, zdradzać i wszystko to, wydaje nam się już całkowicie naturalne, po czym nasze wnętrza kostnieją i z czasem możemy wylądować na kozetce płacąc grube pieniądze , aby ktoś pomógł nam ustalić na nowo priorytety w życiu. Naśladujemy wyidealizowane wzorce i odbieramy innych życie , jako wyznacznik naszego.
By osiągnąć zadowolenie musimy spełnić schematy : związek, zaręczyny , ślub , dzieci itd… a broń Boże, jeśli jesteśmy już grubo po 30’tce,a ciągle sami… Wtedy jest presja szybkiego osiągnięcia celu, jak na wyścigach, bo inaczej społeczeństwo lub ktoś- mógłby określić nas jako dziwaków. Lub odwrotnie… nie chcemy w ogóle nikogo szukać, bo póki jesteśmy atrakcyjni fizycznie przyciągniemy niejedną osobę ,a kilka do zainteresowania jej relacją z nami . Więc ilość wygrywa. Ewentualnie w takiej sytuacji możemy zapłakać w starszym wieku, kiedy samotnie będziemy spędzać kolejne święta.

Ale , to wszystko to są tylko doświadczenia , które każdy z nas musi przejść. Relacje międzyludzkie nigdy nie były łatwe i nie ma na nie jednej recepty. Każdy z nas jest wyjątkowy i inny, co czyni ten świat ciekawszym.
Myślę, że jeżeli chcemy doświadczyć miłości z drugim człowiekiem , trwałej i głębokiej, powinniśmy stać się świadomi , wolni i otwarci. Kiedy nosimy w sobie chaos , nie możemy osiągnąć harmonii z kimś innym. Oczekiwania do naszego ideału, powinniśmy rozpocząć i przekształcić w pracę nad sobą. Jak dobrze wiemy, nie zmienimy nigdy drugiego człowieka- ale siebie owszem. Dopiero kiedy zmienimy siebie zauważymy, jak wszystko wokół nas również się zmienia.

Cudownych wierszy , piosenek , lektur i inspiracji na temat ludzkiej miłości-miłości dwojga ludzi jest wiele.

Ale prawdziwa MIŁOŚĆ w swojej najwyższej formie, to nieskończona obfita przestrzeń, która jest przywilejem każdego z nas. Możemy czerpać z tego źródła nieskończenie wiele i oddawać również innym. Posiadamy wolność ,dzięki której możemy wznieść się ponad wszystko. Miłość taka pozwala nam kochać siebie i kochać całą ludzkość. Taka miłość podtrzymuje istnienie.

Dobry związek z drugim człowiekiem jest szalenie ciekawą i bogatą we wzajemne nauki podróżą. Ale również ”samotni” ludzie mogą kochać i prowadzić bogate życie dla dobra nieograniczonej ilości osób. Sam w sobie związek nie powinien być celem naszego życia. Naszym celem powinno być przeżywanie życia, tak jak powinno być przeżywane , czerpanie ze źródła życia i oddawanie wszystkim w koło – inspirując ich do szukania życia tam, gdzie samemu się znalazło.

Dziękuję, każdej relacji w moim życiu za cudowne nauki z doświadczania miłości.
Dziękuję, każdemu mężczyźnie , który pojawił się w moim życiu za swoją obecność.

 

DSC_0082

Życzę ,nam wszystkim MIŁOŚCI w najwyższej formie!
Wyzwolenia od przywiązania , które przynosi nam cierpienie.
Nieskończenie bogatych i cudownie wzrastających uczuć, a nie tylko pragnień i pożądania , które tak szybko przemijają.

 

PEACE&LOVE-NAMASTE ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s